Navigace

Obsah

Vážení spoluobčané,

webové stránky obecních úřadů musí splňovat řadu zákonů jako např. zák. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím, který ukládá obcím povinně zveřejňovat vybrané informace.

Současně máme za povinnost provozovat tzv. elektronickou úřední deskue-podatelnu, které pomáhají občanům snadněji komunikovat s úřadem.

WWW stránky chápeme jako jednu z dalších služeb pro Vás občany, a proto se vynasnažíme v maximální možné míře informovat obyvatele o aktuálním dění v obci nad rámec zákonem stanovených podmínek.

Pevně věříme tomu, že se naše stránky stanou pro drtivou většinu občanů místem, kde může každý získat potřebné informace pro snadnější komunikaci s úřadem v obci.

Jana Dmitrievová
Starostka

Aktuálně

26.01.2021

Splatnost poplatku za komunální odpad za r.2021

Splatnost poplatku za komunální odpad za r.2021

Detail Aktuality

22.01.2021

Integrované novinky v dopravě

Informace o veřejné dopravě v JMK

Detail Aktuality

18.01.2021

TŘÍKRÁLOVÁ SBÍRKA

Vážení spoluobčané, v návaznosti na letošní Tříkrálovou sbírku projde v sobotu 23. ledna 2021 naší obcí p. Marie Siverová a provede svěcenou křídou tradiční nápis nad dveřmi vašich domovů. Dále informujeme občany, že kasička pro příspěvky do Tříkrálové sbírky je umístěna v naší prodejně JEDNOTA, konkrétně u pokladny, a to až do soboty 23. ledna 2021.

Detail Hlášení rozhlasu

14.01.2021

DŮLEŽITÁ INFORMACE K OČKOVÁNÍ PRO SENIORY 80+

Jihomoravský kraj aktivuje bezplatnou krizovou linku 800 129 921. Na tomto čísle se od 15. ledna můžou k očkování proti koronaviru registrovat obyvatelé Jihomoravského kraje ve věku 80+. Ke stejnému účelu slouží i celostátní linka 1221. Krajská krizová linka 800 129 921 bude dostupná v pracovní dny od 8:00 do 16:00. Její provoz bude zabezpečovat až pět operátorek/operátorů z řad pracovníků krajského úřadu. K registraci bude sloužit od pátku taky webový portál crs.uzis.cz . Ti, kterým osobní registraci neumožňuje zdravotní stav, můžou požádat o asistenci např. své příbuzné. Prosíme, aby lidé, kterých se momentálně očkování netýká, krajskou krizovou linku nezahlcovali telefonáty s dotazy, a neblokovali ji tak těm, kteří ji skutečně potřebují (senioři 80+).

Detail Aktuality

04.01.2021

SBĚRNÉ NÁDOBY - OPAKOVANÁ VÝZVA PRO OBČANY

Žádáme občany, aby veškeré sběrné nádoby (TKO, PLAST, PAPÍR, BIO) přemístily z míst před domy do svých dvorů. Na svozové stanoviště, tedy před domy, se sběrné nádoby přistaví maximálně 1 den před svozovým dnem a nejpozději následující den po svozu budou sběrné nádoby opětovně odstraněny do dvorů. Dále upozorňujeme občany, že veškeré odpadové nádoby musí být řádně okódovány čipem. Neokódované nádoby nebudou ze strany STKO pro svoz akceptovány. Zároveň nebudou při svozu akceptovány pytle s odpadem uložené u sběrných nádob !!!!! Snažíme se vylepšovat prostředí naší obce. Má k tomu pomoci i dané opatření. Žádáme tedy všechny občany o striktní dodržování tohoto nařízení.

Detail Aktuality